Zalet i wady komputerów poleasingowych

Tanie komputery stacjonarne to dość duża rzadkość, ponieważ ten sprzęt sam w sobie jest dość drogi. A tanie i dobre komputery stacjonarne, to już rzecz praktycznie niespotykana. O ile oczywiście, nie zwróci się uwagi na komputery poleasingowe. Czy warto je wybrać? Jakie są ich wady i zalety?

Zalety komputerów poleasingowych?


Co można zaliczyć do najważniejszych zalet komputerów poleasingowych? Bez żadnych wątpliwości wymienić tu trzeba bardzo dobry stan techniczny takich urządzeń. Klasyczny komputer stacjonarny, który używany jest prywatnie w domach, nie ma łatwo. Dość często pracuje wiele godzin bez przerwy, a także nie dba się o jego stan czystości, przez co np. wiatraki działają pod dużym obciążeniem. Inaczej jest w przypadku modeli poleasingowych, które przez cały czas pracy nad ich kondycją czuwa dział techniczny firmy, odpowiednio je konserwując.

Wady komputerów poleasingowych?


Niestety takie komputery to również pewne wady i niedogodności, które rzecz jasna trzeba mieć na uwadze, gdy wydaje się te kilkaset lub nawet ponad tysiąc złotych na taki sprzęt. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że jest to komputer używany, a jego cena jest dość wysoka jak na taki sprzęt. Po drugie jednak i chyba najważniejsze, są to ogromnej większości komputery biurowe, na których pracowali pracownicy danej firmy. Powoduje to, że ciężko jest w ofercie poleasingowych modeli znaleźć coś nowoczesnego, co będzie w stanie uruchamiać najnowocześniejsze gry. Będą to świetne maszyny do pracy, nauki, czy też internetu lub filmów, lecz w najnowsze gry raczej się na nich nie pogra. Nie oznacza to oczywiście, że nie warto ich kupować.

Komputery poleasingowe - tutaj bogata oferta
Tags: