Telewizja przemysłowa cctv

Telewizja przemysłowa w dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi. Kamery są obecne praktycznie wszędzie. Możliwości telewizji przemysłowej są również dzisiaj dużo większe niż kilka lat temu.

Początkowo systemy CCTV instalowano głównie w obiektach przemysłowych, oraz na ulicach w celu ochrony praworządności. Nie było to zbyt skomplikowane systemy, a i same urządzenia były niedoskonałe i niezbyt dobrej jakości. Często zdarzało się, że gdy odczytywano obraz z kamer nie można było dobrze zidentyfikować zarejestrowanych na nich osób lub pojazdów. Czarno biały obraz o marnej jakości częściej bywał do niczego, niż był wykorzystywany. Dodatkowo zapis na taśmach VHS powodował iż zapis był kiepskiej jakości, a często był niekompletny. W takim wypadku zestaw kamer przemysłowych był w zasadzie straszakiem, niż użytecznym systemem. Obecnie wraz z postępem technologicznym zestawy CCTV prezentują zupełnie inny poziom. Kamery nagrywają obraz w jakości UHD, komunikują się z centralą w sposób bezprzewodowy, a systemy można wyposażyć w wymienne dyski twarde, co w zasadzie oferuje nieograniczoną wręcz możliwość zapisu.

Systemy telewizji przemysłowej (sprawdź tutaj) w niektórych krajach, takich jak Chiny pozwalają nawet rozpoznawać twarze i identyfikować je z danymi z baz danych. Kamery są instalowane praktycznie w każdym możliwym miejscu, autobusach, sklepach, barach czy bankomatach. W takiej sytuacji prócz prewencji, telewizja przemysłowa stanowi element inwigilacji społeczeństwa. Przykład chiński, być może jest odległy, jednak coraz więcej rządów ma zakusy do wprowadzania takich rozwiązań.) w niektórych krajach, takich jak Chiny pozwalają nawet rozpoznawać twarze i identyfikować je z danymi z baz danych. Kamery są instalowane praktycznie w każdym możliwym miejscu, autobusach, sklepach, barach czy bankomatach. W takiej sytuacji prócz prewencji, telewizja przemysłowa stanowi element inwigilacji społeczeństwa. Przykład chiński, być może jest odległy, jednak coraz więcej rządów ma zakusy do wprowadzania takich rozwiązań.

Tags: