Co warto dokupić do smartfona?

Smartfony to niezwykłe urządzenia. W tak przecież małej obudowie zmieścił się dosłownie zminiaturyzowany komputer, który umożliwia realizowanie najróżniejszych, często bardzo zaawansowanych funkcji. Jak się jednak okazuje, nawet tak idealne urządzenie może mieć akcesoria, które warto do niego dokupić.

Ochrona smartfona

Zdecydowanie najbardziej polecanym dodatkiem do każdego smartfona są różnego rodzaju formy jego zabezpieczenia. W końcu to właśnie upadek lub uderzenie smartfonem o coś jest głównym powodem jego uszkodzenia, czasem całkowicie go niszczącego.

Sposobów na to, aby zabezpieczyć telefon przed takim uszkodzeniem jest kilka. Zdecydowanie najbardziej podstawowym jest dodatkowa szybka na telefon, która zabezpiecza ekran przed pęknięciem. Inną ciekawą formą zabezpieczającą jest tzw. grip, czyli gumowa osłona zakładana na obudowę. Zdecydowanie najbardziej zaawansowanym rodzajem jest jednak futerał, który zakładany na telefon szczelnie zabezpiecza go z każdej strony.

Dodatkowa porcja energii

Nowoczesne smartfony mają jedną, bardzo poważną wadę. Przez to, że są tak zaawansowane technicznie i umożliwiają realizację tak wielu funkcji, ich czas działania na jednym ładowaniu baterii jest niezwykle krótki. Średni czas działania na jednym ładowaniu to zwykle około 24 godzin, co w przypadku np. wyjazdu lub częstego przebywania poza domem, może generować spory problem z dostępnością do gniazdka elektrycznego. Z tego powodu poleca się dokupienie do telefonu dodatkowego power banka, czyli baterii gromadzącej i przechowującej energię, przy pomocy której można telefon naładować. Dobry power bank pozwala nawet na 4 ładowania do pełna telefonu, jest więc on w stanie całkiem skutecznie podnieść praktyczność smartfona.

Dodatki do samochodu

Jeśli często jeździ się samochodem, warto doposażyć się w kilka dodatków do niego, które pozwolą na wygodniejsze korzystanie z telefonu. Mowa tu jest przede wszystkim o uchwycie na telefon, lecz także o specjalnej przejściówce do zapalniczki, która umożliwia ładowanie przy jej pomocy telefonu.

Tags: