Proekologiczne drukarki atramentowe

Drukarka pozwala na przeniesienie na papier danych, zawartych w komputerze oraz innych urządzeniach, na przykład aparatach fotograficznych lub tabletach. 

Drukarka jest podstawowym urządzeniem, wykorzystywanym w firmach i przez osoby prywatne. W przedsiębiorstwach, zazwyczaj będzie zawarta w urządzeniu wielofunkcyjnym, łączącym w sobie drukarkę, skaner oraz kopiarkę.

Urządzenie laserowe czy atramentowe?

Klienci często zadają sobie pytanie, czy lepsza jest drukarka atramentowa czy drukarka laserowa? Odpowiedź zależy od tego, do czego urządzenie ma być wykorzystywane. 

Powszechnie uważa się, że drukarki atramentowe są dokładniejsze w oddawaniu kolorów na wydrukach. Natomiast drukarki laserowe są szybsze i tańsze w eksploatacji. Laserowe drukarki zazwyczaj znajdują zastosowanie w firmach, w których wykonuje się bardzo duże ilości czarno-białych wydruków. 

Rozwiązania zastosowane w Epson L386

Wybór odpowiedniego urządzenia, będzie ściśle związany z jego przeznaczeniem. W domu, zwykle nie drukuje się dużych ilości materiału. Na potrzeby indywidualnego użytkowania, sprawdzi się drukarka Epson L386 - https://www.drtusz.pl/tusze-do-epson-l386-zamienniki-oryginalne-c-10722061152.html. Oprócz drukowania, model ten jest wyposażony w moduły skanowania i kopiowania. Dzięki komfortowej funkcji - Epson Connect - domownicy mają możliwość bezprzewodowego drukowania z osobistych urządzeń, takich jak smartfon. 

Drukarka już przy zakupie wyposażona jest w wysokojakościowy tusz, w pojemnikach zintegrowanych z urządzeniem. Dzięki temu kolorowe wydruki wyglądają naturalnie, a obsługa drukarki i wymiana tuszu jest bardzo szybka i łatwa. 
Brak konieczności używania wymiennego kartridża, ma dodatni wpływa na ochronę środowiska i chroni je przed zbędnym zanieczyszczeniem. W dobie dbania o naturę i promowania ekologicznych zachowań, rozwiązanie zastosowane przez firmę Epson jest dużym plusem na rynku urządzeń do drukowania.
Tags: