Jak wybrać dobry pendrive?

Pendrive przydaje się w wielu sytuacjach. Jest sprzętem bardzo praktycznym i wiele osób nie wyobraża sobie pracy bez niego. Kiedyś ludzie musieli radzić sobie z przenoszeniem danych, używając dysków CD lub na samych początkach rozwoju komputerowego- dyskietek. Jaki pendrive wybrać dla siebie? Na co zwrócić uwagę?

Pojemność

Na pewno przy wyborze odpowiedniego pendrive będziemy kierowali się pojemnością. To od niego uzależniona jest cena. Zazwyczaj podawana jest w GB. Możemy zauważyć, że każdego roku pendrive stają się coraz tańsze jednocześnie przy wzroście objętości oraz szybkości. W kwocie do 30 złotych możemy dostać pendrive o pojemności 16 GB. Pendrive ze średniej półki kosztują około 50- 70 złotych oraz posiadają 64GB. Gdy stać nas na droższy pendrive o naprawdę dużej objętości możemy takie dostać od 100 złotych nawet do tysiąca. Ich objętość wynosi od 128 GB do 512 GB. Są to naprawę duże sztuki!

Materiał, z którego jest wykonany pendrive.

Przy wyborze odpowiedniego pendrive warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonana. Dobry pendrive może posłużyć nam wiele lat. Pendrive są urządzeniami małymi, co powoduję, że często się gubią lub upadają. Większość tanich pendrive-ów wykonanych jest z plastiku lub aluminium. Nie są to najtrwalsze materiały. Warto poszukać takiego dodatkowo obłożonego gumą, co spowoduję amortyzacje w razie wypadku. Większość pendrive-ów ma mocowanie, które umożliwia przypięcie smyczy. Istnieją również modele wodoszczelne, co ma szczególne zastosowanie, gdy zabieramy ze sobą pendrive na wakacje i będziemy używać na plaży.

Prędkość zapisu i odczytu

Jest to druga, obok pojemności najważniejsza rzecz na którą warto zwrócić uwagę. Musimy pamiętać o zasadzie, im wyższe wartości maksymalne zapisu i odczytu, tym lepszy sprzęt. Główne znaczenie dla maksymalnej prędkości transferu ma typ pamięci flash oraz wykorzystany przez niego interfejs. Najpopularniejsze interfejsy to USB 2.0 oraz USB 3.0 Interfejs USB 3.0 oferuje zdecydowanie większą wydajność, więc byłby lepszym wyborem.
Tags: