Jaki monitor dla gracza?

Gracze to szczególna grupa użytkowników komputerów. Wszystko dlatego, że fani gier komputerowych potrzebują sprzętu o wyjątkowej wydajności. Nie dotyczy to tylko samego komputera, jednostki centralnej, ale także monitora. Dlatego każdy gracz kupując monitor, musi kierować się kilkoma czynnikami.

Pierwszym istotnym czynnikiem jest matryca monitora. W tym przypadku wyróżnić można przede wszystkim dwa popularne typy matrycy. Pierwsza matryca to matryca typu TN. Jest to matryca o niskim czasie reakcji. Dzięki temu matryca ta charakteryzuje się bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów. Drugi typ matrycy to matryca IPS. Charakteryzuje się ona obrazem o bardzo wysokiej jakości. Posiada także szeroki kąt widzenia. Ich wadą jest niestety dość długi czas reakcji.

Wspomniano wcześniej o czasie reakcji. Czym zatem jest czas reakcji? Trzeba wiedzieć, że to jeden z najistotniejszych parametrów przy wyborze monitora komputerowego. Czas reakcji nie powinien przekraczać 5 ms. Dzięki temu mamy pewność, że obraz na ekranie będzie jak najwyższej jakości.

Jeśli chodzi o monitory komputerowe takie jak https://www.sferis.pl/monitory-2070, to warto także wspomnieć o opcji odświeżenia. Nowoczesne monitory posiadają opcję odświeżania na poziomie 120 Hz. Dzięki temu obraz jest bardzo płynny co dla gracza jest niezwykle istotne.

Na koniec wspomnieć należy także o przekątnej monitora komputerowego i jego rozdzielczości. Oczywiście im wyższa przekątna i rozdzielczość monitora tym lepiej. Gra jest wówczas dużo bardziej komfortowa. Trzeba jednak wiedzieć, iż wysoka rozdzielczość monitora wymaga także bardzo dobrej karty graficznej. Bez dobrej karty graficznej nie będzie możliwe cieszenie się z jakości, jaką może dać wysoka rozdzielczość.

Tags: