ak urządzić domowe biuro?

Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z pracy na etacie na rzecz własnej działalności gospodarczej. Praca wykonywana w domowym zaciszu cieszy się coraz większą popularnością, choć wymaga dużej samodyscypliny. Pracując w domu, trzeba zorganizować sobie miejsce, gdzie będzie można skupić się na wykonywanych obowiązkach. Jak urządzić domowe biuro?

Od czego zacząć?

W pierwszej kolejności trzeba oczywiście wybrać miejsce, w którym będzie można ustawić biurko i komputer. Obecnie większość nowoczesnych mieszkań posiada kuchnię otwartą na salon, w tym wypadku można urządzić domowe biuro pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami. Nawet, jak przestrzeń jest ograniczona, nie ma się czym przejmować. Oczywiście najlepiej byłoby przeznaczyć na biuro osobne pomieszczenie, ale wiadomo, że nie każdy ma taką możliwość.

Wyposażenie do biura

Urządzając biuro najważniejszą kwestią będzie biurko, blat roboczy musi być dość duży, aby bez problemu można było ustawić komputer i korzystać z niego w dogodnych warunkach. Kolejna ważna sprawa to podkładki pod myszy, warto wybierać takie z podpórką na nadgarstek, które będą dobrą asekuracją, dzięki nim będzie można uniknąć otarć nadgarstka. Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, dobra podkładka pod mysz można znacznie zwiększyć komfort pracy. Nie można zapominać też o ergonomicznym fotelu, ważne aby stanowił podparcie dla kręgosłupa. Należy zwrócić szczególną uwagę na możliwość regulacji wysokości krzesła, kąt nachylenia oparcia oraz siedzisko. Chociaż wiele foteli jest opisywanych jako modele biurowe, to tak naprawdę nie są zbyt wygodne, co więcej nie chronią kręgosłupa, co może mieć fatalne skutki w przyszłości. Warto zainwestować w porządny fotel, który nie tylko długo posłuży, ale przyczyni się do prawidłowej postawy ciała. Ludzki organizm nie jest przystosowany do siedzenia przy biurku przez 8 godzin, warto co pół godziny zrobić sobie przerwę, aby rozprostować kości. Można zrobić kilka przysiadów, wyjść na świeże powietrze, to na pewno zwiększy wydajność pracy.

Tags: