Atrybut profesjonalnego e-sportowca

Szeroko pojęta branża e-sportowa kojarzy się nam od strony technicznej z komputerami, które mają potwornie mocne podzespoły. Wielordzeniowe procesory, potężne karty graficzne i zaawansowane systemy chłodzenia cieczą - to wszystko bardzo mocno działa na wyobraźnię, ale prawda jest taka, że to nie jest jakiś odgórnie ustalony standard. Przede wszystkim dlatego, że gry, które dostąpiły zaszczytu miana dyscypliny e-sportowej, mają już zazwyczaj swoje lata i tak naprawdę już na komputerze średniej klasy można wyciągnąć z nich absolutne maksimum wydajności i płynności rozgrywki. Istnieje jednak inny przedmiot, który realnie potrafi zaważyć na zwycięstwie.

Myszka komputerowa taka jak https://www.sferis.pl/mysz-komputerowa-2072 to dla wielu osób taki element rzeczywistości, który uznajemy za absolutnie stały i pewny, a przez to nie zwracamy na niego szczególnej uwagi. Ot, większość osób uważa, że myszka komputerowa działa dobrze dopóki, dopóty jesteśmy w stanie kliknąć nią w konkretną ikonkę lub inny element pulpitu. Tak w pewnym sensie jest, przynajmniej jeśli mówimy o osobach, którym komputer służy do codziennego przeglądania internetu i innych niezobowiązujących aktywności.

Dla profesjonalnego zawodnika e-sportowego mysz bezprzewodowa to gadżet, z którym absolutnie się nie rozstaje. Można tu wręcz pokusić się o porównanie, że profesjonalny gracz bez myszki jest jak żołnierz bez karabinu - to się po prostu nie dodaje. Dla nas ten przedmiot służy do kilku kliknięć, dla zawodnika musi być on idealnie dopasowany do dłoni i przez to nie może on grać sobie pierwszą lepszą. Ba, gracze bez żadnego wahania inwestują w ten element zestawu komputerowego nawet tysiące dolarów, bo w e-sporcie jak nigdzie indziej liczą się niuanse i milisekundy, które zapewni tylko najlepszy i najdroższy sprzęt. Być może trudno w to uwierzyć, ale po zobaczeniu, jak profesjonalny gracz League of Legends lub DOTA 2 wykonuje nawet kilkanaście kliknięć na sekundę, zrozumiemy fenomen tego, jak ważnym elementem codzienności profesjonalnego gracza jest mysz bezprzewodowa.
Tags: