Mikrofon dla youtubera - czym się kierować przy wyborze?

Posiadanie własnego kanału na You Tubie jest coraz chętniej wykorzystywanym sposobem na dzielenie się z innymi swoją wiedzą, pasją czy przeżyciami. Youtuberów jest coraz więcej, a najlepsi zarabiają na swoich filmikach nie małe pieniądze. Atrakcyjność przekazywanych treści to połowa sukcesu, drugą stanowi odpowiednia jakość udostępnianych nagrań, Z pomocą przychodzą mikrofony komputerowe, dzięki którym nagrywanie dobrych jakościowo filmików nie będzie stanowiło żadnego problemu

Mikrofon - dlaczego jest taki ważny?

Większość laptopów ma wbudowaną kamerkę oraz mikrofon, więc tak na dobrą sprawę ma wszystko potrzebne do nagrywania filmików. W sumie na początek może wystarczyć. Jednak jeśli zależy nam na oglądalności, chcemy pozyskać subskrybentów, stałych widzów, trzeba zadbać, aby nagrywać filmiki wysokiej jakości. Dlatego też ważne jest aby zaopatrzyć się w odpowiedni mikrofon komputerowy. Nie trzeba od razu inwestować sporej sumy pieniędzy, aby osiągnąć zadowalający efekt.

Mikrofony do komputera dla youtubera - rodzaje


Zanim wybierze się odpowiedni dla siebie model warto zapoznać się z dostępnymi na rynku rodzajami mikrofonów do komputera.
Wyróżnia się następujące rodzaje mikrofonów:

  • dynamiczne - nie trzeba ich zasilać prądem stałym (zwykle są bezprzewodowe), sprawdzają się w pomieszczeniach o dobrej akustyce oraz na scenie; sprawdzi się podczas nagrywania wydarzeń;
  • pojemnościowe - wymagają zasilania prądem stałym, są bardziej czułe i odpowiednie do miejsc o gorszej akustyce; wiernie odwzorowują nagrywane dźwięki, idealne do nagrywania w domu.

Kierunkowość mikrofonów - istotny parametr

Kierunkowość określa w jaki sposób mikrofon zbiera dźwięk. Mamy więc mikrofony:
  • jednokierunkowe - zbierające dźwięk z jednego kierunku, bo pozostałe będą tłumione, dobre w warunkach domowych;
  • dwukierunkowe - dźwięk odbierany z dwóch kierunków przód- tył - na kształt ósemki;
  • wielokierunkowe (dookólne) - rejestracja dźwięku z całego otoczenia, więc odpowiednie do nagrywania wydarzeń.
Tags: