Jakie funkcjonalności powinna mieć nowoczesna klawiatura?

Wybór nowej klawiatury na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prostym zadaniem, ale wcale tak nie jest. W branży IT jest wielu godnych polecenia producentów, którzy oferują wysokiej jakości klawiatury w rozsądnej cenie, dlatego też wybranie tej najlepszej może być sporym wyzwaniem. Oprócz designu i ceny, warto zwrócić uwagę także na dodatkowe funkcjonalności, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę.


Nowoczesna klawiatura do zadań specjalnych


Porządna klawiatura na tle klasycznych konstrukcji wyróżnia się szeregiem dodatkowych funkcji, które w mniejszym lub większym stopniu znacząco ułatwiają pracę. Osoby, które wykorzystują komputer głównie do grania, powinny zwrócić uwagę na to, czy ich klawiatura ma tryb gaming, który skutecznie zabezpiecza przed kombinacjami mogącymi zaburzyć rozgrywkę. Mowa tutaj między innymi o przycisku "Windows" albo o kombinacji Alt + F4. Godna uwagi jest także funkcja Anti - ghosting, która umożliwia wciśnięcie oraz rejestrację wielu różnych klawiszy jednocześnie, bez efektu blokowania klawiatury przez system.


Zaawansowana klawiatura


Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale nowoczesne klawiatury mogą mieć także możliwość nagrywania makr. Dzięki tej funkcji można zaoszczędzić sporo cennego czasu. Z praktycznego punktu widzenia funkcja nagrywania makr pozwala pod jednym przyciskiem zapisać kilka sekwencji klawiszy. Pamiętać należy jednak o tym, że w niektórych grach sieciowych, korzystanie z takiej funkcjonalności uznaje się za oszustwo. Nowoczesne klawiatury umożliwiają także programowanie poszczególnych przycisków. Przydatne skróty mogą pozwolić zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Dzięki multimedialnej klawiaturze praca będzie stać na zdecydowanie wyższym poziomie.


Podświetlana klawiatura


Osoby, które sporo czasu przed komputerem spędzają w nocy koniecznie muszą postawić na podświetlaną klawiaturę. Jest to doskonały wybór przede wszystkich dla początkujących użytkowników, którzy nie są w stanie pisać bezwzrokowo. Nie można zapominać także i o tym, że podświetlane klawiatury prezentują się bardzo okazale.
Tags: