Laptopy Lenovo dla graczy

Niekwestionowaną zaletą laptopów marki Lenovo [https://www.sferis.pl/laptopy-3782/lenovo] jest to, że urządzenia te dostępne są na wielu różnych półkach cenowych. Choć w ofercie nie brak tanich laptopów "dla każdego", bez problemu można dostać również wydajny sprzęt dla bardziej wymagających. Dużą grupą takich urządzeń są komputery przenośne stworzone z myślą o graczach.

Popularność laptopów dla graczy


Komputery przenośne dla graczy popularne są od stosunkowo niedawna. Głośną linią laptopów, która szybko zyskała popularność, była seria Predator od Acera. Inne firmy dostosowały się do trendu, produkując mniej lub bardziej znane urządzenia gamingowe. Na całym tym trendzie laptopy Lenovo straciły trochę na popularności, jako że firma nie posiadała solidnej linii laptopów gamingowych, które mogłyby konkurować z dostępnymi już na rynku urządzeniami. To jednak uległo zmianie, kiedy na rynek wkroczyły laptopy Lenovo z serii Legion.

Laptopy marki Lenovo dla graczy


Kiedy Lenovo w końcu postanowiło wtrącić swoje trzy grosze do najnowszych urządzeń gamingowych, nie ulegało wątpliwości, że zrobi to w sposób solidny. Seria Legion, która ukazała się na rynku w 2017 roku. Firma postawiła tu raczej na oszczędny, jednak nowoczesny design, który może być znany użytkownikom "Predatorów". Każdy laptop marki Lenovo Legion posiada charakterystyczny design, podświetlaną klawiaturę i matową matrycę. Sam wygląd nie jest jednak najważniejszy. Użytkownikom chodzi przede wszystkim o wydajność i tutaj również z pewnością się nie zawiodą.

Reklama serii Lenovo Legion


Warto zwrócić w tym wszystkim uwagę na to, w jaki sposób Lenovo podeszło do marketingu w przypadku najnowszej linii laptopów dla graczy. Przygotowując reklamę skorzystali oni z pomocy youtuberów i innych gwiazd internetowych, które kojarzone są z branżą gamingową. Wszystko to sprawiło, że laptopy zostały przyjęte wyjątkowo ciepło. Lenovo Legion było również w 2017 roku sponsorem i reklamodawcą zawodowych rozgrywek e-sportowych w Polsce, ze znanej powszechnie gry League of Legends.
Tags: