Tusz oryginalny czy zamiennik - jaki wybrać?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że na prawidłowe funkcjonowanie drukarki wpływa także odpowiedni wybór tuszu. Na rynku znaleźć można wiele tuszy oryginalnych, jak również ich tańszych zamienników. Które z nich warto wybierać i z jakich względów?


Tusze oryginalne

To tusze rekomendowane przez producentów sprzętów drukujących. Wśród popularnych marek wymienia się m.in. Canon, HP czy Brother. Takie tusze do drukarki są zazwyczaj dość kosztowne, jednak zapewniają wysoką wydajność. Co więcej, mogą wpływać na jakość wydruku. Ich zastosowanie sprawia nierzadko, że kolory są bardziej wyraziste. Warto je zatem wybierać do wydruku zdjęć, gdzie ważna jest jakość.


Zamienniki popularnych tuszy

Osoby, które nie chcą wydawać dużych pieniędzy na tusz do drukarki (https://drox.pl/), mogą zdecydować się na popularne zamienniki. Znaleźć można je w większości sklepów z tuszami i akcesoriami do drukarek. Obraz uzyskany za ich pomocą nadal będzie wyraźny, niestety nie zawsze cechują się tak samo dobrą wydajnością. Należy więc rozważyć na czym najbardziej nam zależy. W przypadku sporadycznego drukowania na pewno okaże się wystarczający. Jeżeli chcemy głównie drukować zdjęcia to lepiej wybrać tusz oryginalny.

Tags: