Jaki wybrać tusz do drukarek HP?

Nie ulega wątpliwości, że drukarki marki HP to jedne z najbardziej znanych urządzeń tego typu na świecie. Są one popularne nie tylko w biurach, ale także w prywatnych gospodarstwach domowych. Warto jednak pamiętać, że tylko właściwe użytkowanie i konserwacja urządzenia przedłużą jego żywotność. Właśnie dlatego należy stosować odpowiednio dobrane tusze do HP. Jak zatem dokonać wyboru?

Rodzaj urządzenia

Przede wszystkim należy określić typ posiadanej drukarki. Atramentowa czy też laserowa? Kolorowa, a może monochromatyczna? Urządzenie wielofunkcyjne czy standardowa drukarka? Uzyskanie odpowiedzi na te trzy pytania pozwala w zaskakująco szybki sposób dobrać właściwy tusz lub toner.

Drukarki atramentowe

Urządzenia tego typu drukują poprzez odpowiednie nanoszenie tuszu na papier. Najczęściej są to dość proste drukarki kolorowe. Warto jednak pamiętać, że choć pojemniki z tuszem do takich urządzeń są zdecydowanie tańsze, to również znacznie szybciej się zużywają.

Drukarki laserowe

Urządzenia te drukują poprzez używanie tonera - specjalistycznego proszku, który w wyniku laserowego namagnesowania powierzchni bębna jest efektywnie rozprowadzony na papierze w dokładnie zaprogramowanych miejscach. Na rynku najczęściej spotykane są drukarki monochromatyczne, które drukują w czerni. Oferują obecnie stosunkowo szybki druk i ciche działanie, ale zużyty toner trzeba wymienić „na raz”.

Urządzenia wielofunkcyjne

Są to rozbudowane urządzenia, które oferują nie tylko możliwość wydruku, ale także dobrej jakości kserowanie i skanowanie. Tusze do HP Photosmart 5520 to obecnie jedne z najbardziej wydajnych produktów na rynku.

Określenie modelu posiadanego urządzenia nie jest zadaniem specjalnie trudnym. Można zrobić to na dwa proste sposoby. Trzeba odszukać oznaczenie produktu na obudowie lub poprzez wyjęcie starego tuszu do HP Photosmart 5520 albo tonera.


Tags: