Laptopy poleasingowe – plus i minusy

Leasing to trwająca maksymalnie kilka lat umowa między dwiema stronami, w której jedna korzysta z przedmiotów drugiej, zobowiązując się przy tym do uiszczania odpowiednich opłat. Wiele osób zastanawia się nad zakupem komputerów i  laptopów poleasingowych. Czy warto się zdecydować na tego typu rozwiązanie?

Laptopy poleasingowe z pewnością zachęcają ceną – jest ona nawet kilkukrotnie niższa od nowego produktu ze sklepowej półki, wypada także korzystniej (nawet o 20%) od ofert prywatnych sprzedawców na aukcjach internetowych. Ważną sprawą jest również fakt, że sprzęty te  – używane wcześniej przez firmy – są zwykle bardzo dobrej jakości, mają znakomite parametry, a do tego nie były eksploatowane zbyt długo (najczęściej około 2 lata).

Z kolei przeciwnicy laptopów poleasingowych uważają, że jest to kupowanie kota w worku, a nawet mały upływ czasu nie wpływa korzystnie na szybko starzejący się sprzęt komputerowy. Inni narzekają na ślady użytkowania, jak rysy czy przetarcia albo brak klawiatury, oprogramowania czy systemu operacyjnego w języku polskim. Wiele wątpliwości budzi również kondycja baterii w laptopach poleasingowego. Mimo wszystko korzyści płynących z tego rozwiązania jest naprawdę sporo. Wszystkie wątpliwe kwestie można wcześniej dokładnie sprawdzić, by uniknąć późniejszego rozczarowania. Z tego powodu zaleca się unikanie transakcji wysyłkowej – bezpieczniej zdecydować się na odbiór osobisty.

Tags: