Drukarki laserowe kolorowe - czy warto?

Kiedy warto rozważyć zakup kolorowej drukarki laserowej? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kilka czynników oraz to do jakiego celu drukarka będzie przeznaczona.

Drukarki laserowe kolorowe przede wszystkim wyróżniają się wysoka jakością wydruku. Poza tym nie trzeba się martwić zasychającym atramentem, tak jak ma to miejsce w drukarkach atramentowych. Ponadto w wielu drukarkach tonery można ponownie napełniać, ale warto wcześniej to sprawdzić. Poza tym dobrze jest zakupić drukarkę, w której w razie potrzeby będzie można tanio wymienić bęben. To bardzo ważna zwłaszcza wtedy, gdy tonery są napełniane samodzielnie.

Drukarki laserowe wcale nie muszą być drogie. Jednak podczas zakupu warto zwrócić uwagę także na koszt ich eksploatacji oraz cenę jednostkową tonerów. Drukarka laserowa jest jednak nieoceniona podczas tworzenia wydruków wysokiej jakości. Jeśli drukuje się dużo i często to wydaje się rozwiązaniem idealnym. W przypadku drukarek atramentowych tusz lubi zasychać co wiąże się na ogół ze sporymi problemami. Tymczasem w drukarce laserowej zaschnąć nie ma co, bo stosuje się w niej proszek, a nie płyn.


W przypadku drukarek kolorowych laserowych, które można napełniać to koszt eksploatacji bywa bardzo niski. Tonery nabija się po prostu za pomocą specjalnie do tego przeznaczonego proszku. Takie rozwiązanie bardzo się opłaca i warto wcześniej się zorientować czy jest taka możliwość.

Tags: