Gimper - sława, pieniądze i......hejt.


Gimper to obecnie jeden z najpopularniejszych youtuberów w kraju. Wyświetlenia na jego kanale sięgają rzędu kilkunastu milionów miesięcznie. Jego fanami są przede wszystkim nastolatkowie, a krąg zagorzałych fanów zamyka się w liczbie kilkuset tysięcy. W ciągu kilku lat filmiki z jego udziałem stały się niezwykle popularne przynosząc krociowe zyski.

Czy internetowy hejt jest cool

Z czasem z grzecznego, ułożonego i zabawnego chłopca przeobraził się w wulgarnego i agresywnego młodzieńca, który buduje swoją popularność na upokarzaniu innych, czyli hejcie. Skutecznie propaguje swoją nienawiść do konkretnej osoby. Nietrudno się domyślić, że chodzi tutaj o wrogów, mówiąc prościej, o osoby, które negują postępowanie Gimpera. Osoby te są atakowane nie tylko przez niego samego, ale także przez rzeszę fanów zjednoczonych w " Hajsowników Gimpera ". Ludzie ci nie mają żadnych skrupułów ani hamulców przed wyszydzeniem takiej osoby. Staje się ona obiektem kpin, memów oraz przerobionych filmików.

Fala hejtu zalewa obecnie cały internet stając się poważnym problemem zwłaszcza w szkołach, gdzie do sieci trafiają zdjęcia i filmiki z udziałem osób, które w następstwie padają ofiarą szyderstw, a to już jest o krok od tragedii....

Tags: