Druk sitowy

Sitodruk jest to technika druku, która pozwala na wielokrotne drukowanie takiego samego wzoru, przy pomocy specjalnego szablonu, nałożonego na drobną siatkę tkaną, metalową czy syntetyczną.

Proces drukowania za pomocą sitodruku jest tak naprawdę bardzo prosty. Polega on na przetoczeniu specjalnej farby przez wcześniej przygotowaną matrycę (szablon) bezpośrednio na powierzchnię, którą chcemy zadrukować. Do wykonywania takich druków, potrzeba tylko trochę niezbyt skomplikowanego sprzętu oraz wyobraźni, aby odpowiednio dobrać szablon.

ZALETY

Niemal każda drukarnia sitodrukowa, która funkcjonuje na rynku proponuje swoim klientom wiele różnych nadruków, którymi można pokryć niemal każdą płaską powierzchnię. Dzięki tak szerokiemu zastosowaniu sitodruk stał się jednym z najpopularniejszych sposobów na precyzyjne ozdabianie odzieży w dzisiejszym świecie. Prawidłowo wykonany nadruk cechuję się dużą trwałością mechaniczną a także odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne - takie jak deszcz czy dotkliwy mróz.

KOSZT

Patrząc relatywnie cena za koszulkę z nadrukiem wykonanym metodą sitodrukową, nie jest wygórowana. Należy zdać sobie sprawę z tego, że im bardziej oryginalny i niepowtarzalny wzór na koszulce, tym cena będzie większa. Jeżeli zechcemy skorzystać z szablonów, którymi dana drukarnia posługuje się na co dzień, to bez wątpienia będziemy bardzo usatysfakcjonowani patrząc na rachunek.

Tags: