Idealny tusz, czyli?

Trudno scharakteryzować idealny tusz do drukarki. Fani konkretnego sprzętu, powiedzą pewnie, że chodzi o, np. tusze do Canon. Inni z kolei będą optowali za tonerami laserowymi. Jednym słowem - ile ludzi, tyle opinii. A my, czym powinniśmy się kierować, wybierając określony tusz?


Cena

Tusz do drukarek, to jak wiadomo dosyć duży koszt. Dlatego warto go uwzględnić już przy samym zakupie sprzętu. Plotka głosi, że im tańsza drukarka, tym droższe tusze do niej. Czy tak jest naprawdę? O to, musielibyśmy zapytać się ich użytkowników. Jednak tak naprawdę należy pamiętać o tym, że nieprzemyślany sprzęt, może wygenerować ogromne koszty.


Większy zapas, dłuższe drukowanie

Tusz do drukarki, charakteryzuje się tym, że jest go niewiele. W przypadku drukarek atramentowych zużywa się on niebywale szybko. Dlatego warto pamiętać o tym, by kupować rozwiązania XL. Chodzi tu o tonery, które oferują dodatkowy zapas tuszu, pozwalając tym samym na nieco dłuższe drukowanie. Niestety, wersja XL jest z reguły droższa. Mimo to, ich cena i tak jest opłacalna dla zwykłego użytkownika.


Zakładamy i drukujemy

Wybierajmy zawsze takie tusze, które nie potrzebują żadnych dodatkowych czynności, by móc zacząć pracować. Wymiana chipów, regenerowanie... najlepiej się w to nie bawmy. Przykładowe tusze do Canona, takie właśnie warunki spełniają.

Tags: