Tusze HP: zamienniki czy oryginały?

W dzisiejszych czasach większość z nas posiada drukarki w swoich domach. Jednak na nic nam one, jeśli nie zostaną wyposażone w odpowiednie tusze. Wybór tuszu może być problematyczny szczególnie dla osób, które nie są obeznane w temacie. Co zatem należy wiedzieć, aby kupić odpowiedni tusz, dopasowany do modelu naszej drukarki, tak aby nie zmarnować pieniędzy?

Parametry drukarki

Kupując tusz musimy pamiętać o tym, że każdy z producentów ma inne wymagania co do tuszy. Co oczywiste, tusze HP nie będą pasować do każdego sprzętu. Dlatego zawsze uważnie sprawdzajmy parametry tuszy i drukarki. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki tusz powinniśmy wybrać, wybierzmy się do specjalistycznego sklepu wraz z numerem modelu, który znajduje się na każdej drukarce.

Tusze oryginalne czy zamienniki

Wybierając tusze trzeba pamiętać także, że możemy zdecydować się na te oryginalne lub na zmienniki. Te pierwsze są zwykle dużo droższe, a zwykle niewiele różnią się od posiadających znaną markę zgodną z marką naszego sprzętu. Zdarza się nawet, że producent zamienników przejmuje na siebie obowiązki gwarancyjne, które ciążą na produkującym oryginały.

Zamienniki

Dobrze jest mieć na uwadze, że zamiennik tuszu HP, czy każdego innego nie wypływa w żaden sposób na żywotność drukarki. Może on dawać równie dobre jakościowo wydruki. Trzeba jednak wiedzieć również, że wiele drukarek jest zabezpieczona przed korzystaniem z zamienników i możemy mieć problem ze znalezieniem ich w sklepach.

Tags: