Dyski komputerowe

Wiele osób kupując nowoczesny komputer wymaga, aby zakupiony sprzęt pracował szybko i niemal bezgłośnie. Niestety w praktyce często okazuje się, że komputer uruchamia się długo i wydaje irytujące dźwięki. Jest to efekt posiadania dysku talerzowego.


Rozwiązaniem tego problemu jest wymiana dysku HDD na SSD. Dyski SSD sprawiają, że cały system działa płynniej, wprawdzie wydajność gier komputerowych bardzo nie wzrasta, lecz już szybsze wgrywanie poszczególnych poziomów gry jest odczuwalne. Zostało przeprowadzonych wiele testów, mających na celu porównanie wydajności dysków talerzowych i dysków SSD, praktycznie w każdym z nich okazało się, że napędy półprzewodnikowe radzą sobie zdecydowanie lepiej i szybciej nawet z tak prostą czynnością jak przekopiowanie pliku. Dużą zaletą dysków SSD jest ich mała waga oraz to, że nie posiadają ruchomych elementów magnetycznych, co umożliwia bezszelestną pracę. Napęd półprzewodnikowy posiada, także wysoką odporność na wstrząsy i uderzenia, co jest istotne w przypadku komputerów przenośnych.


Przewaga dysków SSD nad HDD jest ewidentna i niepodważalna. Używając napędu półprzewodnikowego zaoszczędzimy czas, a komfort pracy jest nieporównywalny do pracy na standardowym dysku.


Tags: