Drukarka do wydruku fotografii

Każda osoba, która chciałaby na własną rękę drukować swoje fotografie, powinna wybrać drukarkę, która zapewni jej odpowiednią jakość wydruku. Dużo lepiej sprawdzają się drukarki atramentowe, które do domowego wydruku w zupełności wystarczają. Istnieją również profesjonalne drukarki laserowe, które pozwalają na wydrukowanie zdjęć z wakacji.

Nawet w przypadku, gdy chcemy uzyskać fotografie czarno-białe, nie zaleca się korzystania z drukarek monochromatycznych. Z założenia są one przeznaczone do drukowania dokumentów w jak najkrótszym czasie. Dużą popularnością cieszą się drukarki laserowe, wyposażone w kolorowe tonery HP. Trzeba mieć jednak na uwadze, że tańsze urządzenia laserowe nie są w stanie zapewnić odpowiedniej jakości zdjęć. Istnieją droższe rozwiązania, które mogą pod tym względem konkurować z drukarkami atramentowymi.

W domowych warunkach do drukowania zdjęć najlepiej sprawdza się drukarka atramentowa. W większości urządzeń dostępny jest podajnik na kartridż z kolorowym tuszem. Urządzenie cechuje się powolnym wydrukiem, lecz przy zastosowaniu odpowiedniego papieru może nam zapewnić zdjęcia w naprawdę dobrej jakości. Należy mieć jednak na uwadze, że kartridż z kolorowym tuszem jest zdecydowanie mniej opłacalny niż toner HP.
Tags: