Monitor dla grafika – jakie kryteria powinien spełniać?

Bycie grafikiem to marzenie wielu młodych ludzi – tworzenie ilustracji, logotypów czy całej identyfikacji wizualnej dla różnych firm i instytucji wiąże się z dużym prestiżem. Praca artystyczna to możliwość wykazania się kreatywnością i nadania kształtu otaczającej nas rzeczywistości. Kluczem do sukcesu w zawodzie grafika jest nie tylko talent, ale również odpowiedni sprzęt. Nie mając do dyspozycji wysokiej klasy programów graficznych i będąc zmuszonym do pracy na laptopie, wiele nie zdziałamy. Najważniejszy, jeśli chodzi o sprzęty dla kogoś, kto profesjonalnie zajmuje się tworzeniem grafiki, jest bez żadnych wątpliwości monitor.


Jaki powinien być idealny monitor dla grafika?

Najważniejszym zmysłem grafika jest oczywiście wzrok. Ponieważ tworzy on dzieła wizualne, musi mieć spostrzegawcze oko, ale też monitor, który umożliwi mu zobaczenie wszystkiego, co trzeba.

Jeśli chodzi o kupno monitora dla grafika, powinniśmy kierować się kilkoma zasadami. Monitor, który dobrze posłuży osobie pracującej jako grafik, musi być duży i mieć wysoką rozdzielczość. Powinien być jasny i wiernie odwzorowywać kolory. Jeśli pracujemy jako grafik, nie powinniśmy żałować pieniędzy na kupno monitora – potrzebujemy sprzętu wysokiej klasy, a ten może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.


Tags: