Aktywność mierzona cyfrowo

Aktywność fizyczna jest w życiu każdego z nas bardzo ważna, a często nie zdajemy sobie sprawy, że kalorie spalamy cały czas - nawet śpiąc czy czytając książkę. Wiedzą o tym za to doskonale monitory aktywności fizycznej, które dokonują pomiarów naszego tętna i innych parametrów, a następnie przetwarzają je na tabele i wykresy. Ich analiza pomoże nam zrozumieć, co dotychczas robiliśmy źle, że powinniśmy więcej się aktywizować, czy dłużej spać.


Wygodne liczenie kalorii


Najważniejsze w komputerze mierzącym nasza aktywność jest spalanie kalorii. Dla przykładu - monitor aktywności fizycznej Fitbit Flex kontroluje to, jak często i jak długo oraz intensywnie się ruszamy i przelicza naszą aktywność na spalane kalorie. To bardzo cenna informacja, która pomaga nam skoordynować wyniki z naszą dietą w taki sposób, by pomagać w odchudzaniu dostarczając mniej kalorii, a spalając więcej.


Monitor dla aktywnych


Takie niewielkie urządzenie w formie zegarka pomaga nam skontrolować, czy nasze działania i wysiłki w odchudzaniu mają sens - dzięki niemu wiemy, co należy poprawić, nad czym jeszcze popracować. Są one coraz bardziej popularne wśród trenerów i wszelkich propagatorów aktywności fizycznej jako pomoc w poprawianiu jakości swojego życia.
Tags: