Szybka digitalizacja dokumentów - OCR

Jeszcze kilkanaście lat temu to właśnie dokumenty papierowe stanowiły podstawę dokumentowania wszystkich zdarzeń w naszym życiu – tak prywatnym jak i zawodowym. Jeżeli czegoś nie było na piśmie to bardzo często można było dość szybko uznać, że po prostu dany dowód nie istnieje. Dzisiaj wraz z większą świadomością użytkowników na temat nie tylko ekologii, ale również zmian w prawie pozwalających na elektroniczny obieg dokumentów, materiały drukowane tracą na znaczeniu. Czy istnieje szybki i prosty sposób na ich zdigitalizowanie w takiej formie, która jednocześnie daje nam możliwość edycji treści?


Proste działanie!

Wraz z rozwojem techniki i programów bazujących na rozpoznawaniu znaków, tzw. OCR, dzisiaj jest to stosunkowo proste zadania – wystarczy sfotografować bądź zeskanować dokument, a następnie uruchomić program. Jednym z najlepszych programów tego typu jest ABBYY FineReader.


Ile to kosztuje?

Wbrew pozorom nie jest to tani program, gdyż obecnie najtańsza licencja to wydatek w okolicach 500,-zł, jednak ciężko mówić o jakiejkolwiek konkurencji – co prawda na rynku dostępnych jest wiele programów tego typu, jednak obiektywnie patrząc na testy aplikacji OCR, program ABBYY FineReader pozostaje tą najlepszą.


Tags: