Eizo Foris fs2333 i jego specyfikacja elektryczna

Gracz podczas wyboru odpowiedniego monitora dla siebie musi wziąć pod uwagę nie tylko parametry samego monitora w kontekście wyświetlanego przezeń obrazu, ale też - jego parametry elektryczne.


Nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo istotny problem w kontekście dłuższej gry na komputerze. Hipotetyczny monitor o mocy 100 W, pracujący na pełnej mocy przez kilka godzin dziennie, może w ciągu roku "nabić nam" sporo kosztów.


Najnowsze modele matryc, oparte o technologię IPS, charakteryzują się niewielkim zużyciem energii. Sprawdźmy, jak wygląda to na przykładzie monitoru Eizo Foris fs2333 - sztandarowego produktu tego typu.


W czasie gdy monitor ten jest wyłączony, jego pobór prądu jest nieco niższy niż 0,1 W, co jest optymalną wartością. Niektóre konkurencyjne matryce pobierają w tym przypadku nieco więcej mocy.


Nieznacznie większym zużyciem energii charakteryzuje się Eizo Foris fs2333 w trybie czuwania. Pobiera on wtedy z sieci około 0,2 W.


Podczas normalnej pracy, monitor ten pobiera jedynie 31 W. Jest to naprawdę niedużo. W porównaniu z archaicznymi monitorami CRT, które pobierały ponad 100 W wartość ta jest naprawdę oszałamiająca i pokazuje jak wielki skok technologiczny w tej dziedzinie nastąpił.
Tags: