Tani zamiennik kabla micro USB?

Pomimo tego, że dzisiaj niemal do każdego urządzenia mobilnego dodawany jest pakiecie odpowiedni kabel micro USB, który jest najpowszechniejszą formą podłączenia urządzeń mobilnych do innych urządzeń, jak chociażby komputera czy drukarki, ale również podstawą połączenia z ładowarką, to jedną z podstawowych przypadłości tego typu kabli jest ich powszechne gubienie – ze względu na popularność standardu micro USB pożycza się je w pracy, znajomym czy rodzinie i z tego powodu nie zawsze one do nas wracają. Czy tani zamiennik kabla micro USB jest dobrym rozwiązaniem?

Kabel w każdym sklepie!
W niemal każdym sklepie elektronicznym kupimy dzisiaj kabel micro USB – ich ceny zaczynają się już od kilkunastu, a nawet kilku złotych za kable o długości około 30 centymetrów. Są to jednak w większości przypadków kable „no name”, na których nie sposób znaleźć informację o producencie. Czy taki kabel micro USB sprawdzi się tak samo jak kabel oryginalny od naszego urządzenia?

Nie zawsze takie same!
Wbrew pozorom pomimo jednolitego standardu, który powinien być zachowany pomiędzy urządzeniami wyposażonymi w port micro USB, a tym samym również pomiędzy samymi kablami nie powinno być różnic, to jednak te najtańsze i niemarkowe kable wykonywane są z niskiej jakości przewodów, które mogą być istotnym ograniczeniem dla prądu, a tym samym wydłużyć proces ładowania czy spowolnić transfer danych!

Tags: