Absurdalne ceny tonerów- czym są pokierowane?

Szalejący w świcie kryzys gospodarczy sprawił, że praktycznie wszystko podrożało. Niestety w branży elektronicznej ceny niektórych artykułów powoli przekraczają granice absurdu. Jednym z takich produktów są tonery.

CZY TO ABY NIE ZA DROGO?
Do sprawdzenia tego jak się sprawy mają wystarczy podstawowa matematyka oraz lekkie obycie na rynku drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Ceny tonerów Brother czy HP- czyli produktów dobrych marek potrafią wahać się od 80 do 100 złotych. Tymczasem wartość przeciętnej drukarki wykorzystującej toner rzadko przekracza dwieście złotych. Oznacza to, że po drugiej wymianie tonera, koszty użytkowania przekraczają pierwotną wartość produktu. Biorąc pod uwagę, że deklarowana przez producentów żywotność drukarek waha się od roku do trzech lat, można zadać sobie pytanie- czy koszty tonerów nie przekroczyły granic absurdu? Przy intensywnym użytkowaniu sprzętu i używaniu produktów dobrych marek, takich jak tonery Brother, już po miesiącu koszty użytkowania przekroczą wartość urządzenia.

Niestety przeciętny użytkownik nie może nic zrobić z taką sytuacją. Pozostaje jedynie czekać, aż kryzys gospodarczy się skończy i przemysł elektroniczny powróci do normalności.
Tags: