Marka qpad i noMERCY

Sport elektroniczny jest stosunkowo nową dziedziną sportu. Nie ma on za sobą wielowiekowej tradycji - stosunkowo ciężko jest znaleźć firmy chętne do sponsorowania zespołów e- sportowych.

Dlatego tym większą radością napawa to, gdy korporacja podejmuje odważny krok i podejmuje się sponsorowania jednej z drużyn. Zrobiła to marka Qpad, która podjęła decyzję o sponsorowaniu organizacji noMERCY HyperX. Gracze noMERCY odnoszą wiele sukcesów grając w League of Legends, Counter Strike'a czy Hearhstone'a. Sama marka Qpad istnieje od 1992 roku i jest prawdziwą legendą profesjonalnego grania. Jej założyciel- Christer Komback- jako pierwszy na świecie dostrzegł potencjał tkwiący w profesjonalnym graniu. Prawdziwą wielkość Qpad osiągnęło w 1997 roku, gdy wypuściło serię specjalnie zaprojektowanych podkładek do myszy. Te różniące się rozmiarem od standardowych podkładki zrewolucjonizowały świat gier i na długie lata uczyniły szwedzką firmę hegemonami rynku. Przez ostatnie lata marka Qpad była jednakże konsekwentnie wypierana przez lepiej zarządzaną konkurencję, więc tym bardziej cieszy fakt, że w wielkim stylu wraca ona w świat sportu elektronicznego.

Mimo teko, że e- sport jest nowością to tkwiący w nim potencjał. Świadczy o tym fakt, że wielkie firmy branży elektronicznej nie wahają się inwestować w profesjonalnych graczy. A sportowi elektronicznemu może to wyjść tylko na zdrowie.

Tags: