Sieci dużego rozmiaru

W obecnych czasach w bardzo wielu firmach można znaleźć komputery. Wykonywane jest na nich większość pracy. Bardzo ważną czynnością jest możliwość dostępu do wszystkich danych z poziomu własnego komputera. W związku z tym, istnieje konieczność stworzenia sieci. W przypadku sieci, które mają za zadanie magazynowanie bardzo dużych ilości danych, warto zastanowić się nad stworzeniem sieci SAN.

Sieci Storage Area Network są sieciami, które umożliwiają przechowywanie dużych ilości danych, przez długi czas. Rozwiązania te są najczęściej wykorzystywane w firmach, gdyż na co dzień ludzie nie widzą potrzeby korzystania z takich rozwiązań. Czy każda firma może stworzyć sieć SAN? Sieć SAN można stworzyć za pomocą Fibre Channel. Jest to przełącznik, który pozwala łączyć serwery. Ponadto, sieć tego typu można stworzyć korzystając z przełączników. Nie ma wtedy konieczności ustawiania hierarchii funkcji. Przełączniki są wtedy podłączone do siebie. Korzystając z przełączników, można zaoszczędzić dość dużo pieniędzy, jednak sieć stworzona w ten sposób charakteryzuje się większą zawodnością.

Sieci SAN są bardzo dobrym rozwiązaniem jeżeli istnieje konieczność magazynowania dużej ilości danych. Istnieje kilka metod stworzenia takich sieci, warto zapoznać się z każdym z nich.

Tags: