Dyski HGST (Hitachi Global Storage Technologies)

Dyski HGST według rankingu trwałości dysków twardych z dnia 22 stycznia 2015 roku znowu wygrywają.
Teoretycznie nie jest najważniejszym komponentem komputera stacjonarnego, jednak niektórzy dowiadują się o tym zbyt późno. Przy niektórych modelach dysków, śmiało możemy "zastosować" stwierdzenie "Spieszmy się kochać dane, tak szybko odchodzą". Kopia zapasowa, a raczej jej wykonywanie powinna być najważniejszą czynnością, szczególnie dla osób, które cenią sobie swoje dane i nie chcą ich utracić. Dzięki temu uchroni to nas przed przykrymi konsekwencjami gdy dysk ulegnie awarii.
Przy wybieraniu nowego dysku twardego dla naszych PC najczęściej ludzie kierują się ceną i opłacalnością, ale przecież też powinna dochodzić kwestia producenta modelu naszego nośnika.

Bezproblemowym producentem dysków okazał się HGST, który (jak wiedzą niektórzy) w przeszłości został prawie całkowicie przejęty przez firmę Western Digital. W najgorszym zdarzeniu firma BACKBLAZE wymieniła tylko 2,3 procenta wszystkich nośników HGST, z czego większość urządzeń, które zostały uszkodzone była starsza niż 3 lub 4 lata.

Nowe dyski HGST są określane są w trzech słowach: szybki, mały, pojemny, więc nie ulega wątpliwości, że każdy znajdzie dysk taki jaki chciałby bądź w bardzo przybliżonych parametrach.

Tags: